Oyun

Yapımı pahalıya patlayan 5 video oyunu

0

1970’lerde başlayan bu video oyunu akımı, günümüzde oldukça deva bir boyuta geldi, artık şehir içinde gezebiliyoruz, hatta sanal teknolojiler ile adeta oyunun içine bile girebiliyoruz ama bu oyunların yapımı tabii ki oynamak kadar kolay değil, yapımcılar bu oyunlara milyon dolarlar harcıyorlar ve yapımı en pahalı olan oyunları sizin için ben bir araya getirdim, ufak bir liste oluşturdum. Umarım beğenirsiniz.

  • DESTINY (2014) : 500 Milyon $

Bir nevi Halo serisinin devamı olan Destiny’nin yapımcısı Activision‘dur. Şirketin açıklamasına göre oyunun geliştirilmesi ve reklamlarının yapılması toplam 500 milyon $’a patlamış.

  • GRAND THEFT AUTO V (2013) : 265 Milyon $

Dünyada en iyi oyun olarak nitelendirilen ve oyunda resmen gerçek hayatı bulabileceğimiz, bu yapım, Rockstar’a toplam 265 milyon dolara patlamış ama GTA V Pc’ye ilk çıktığı hafta bile yapımcısına en az 1 milyar dolar kar getirmişti, Rockstar için 265 milyon dolar çok fazla olmasa gerek 🙂

  • STAR WARS: The Old Republic (2011) : 200 Milyon $

6 yılda yapılan ve 800’den fazla kişinin çalıştığı bu oyunda online rol yapma konusu yer edilmiş. Bu oyunda ciddi anlamda yapımcısına para kazandırmıştır.

  • MAX PAYNE 3 (2012) : 105 Milyon $

Yine Rockstar kalitesi olan oyun ilk hafta tam 3 milyon sattı ve yapımcısının parasını resmen 5-6’ya daha ilk haftadan katladı. Yapılan açıklamaya göre Rockstar bu oyuna 105 Milyon $ saymış.

  • GRAND THEFT AUTO IV (2008) : 100 Milyon $

Ne kadar özürlü bir oyun olsa da, zamanının en iyi oyunlarındandı GTA IV. Karanlık bir teması olsa da yinede sevilmişti ama tabii ki GTA V’in yerini asla tutamaz 😀

İbrahim Balcı
Android, oyun, teknoloji meraklısı bir mübarek.
You may also like
Rome 2 Total War
Strateji Oyunu: Robonomy (iOS)
2 Yorum var

Bir yorum yap!

Yorumunuz*

İsminiz*
Web siteniz