31 Ekim 2013 ruyalarınızıgerceklestirin

Yeteneklerinizi geliştirin ve hayallerinize ulaşın

Merhaba arkadaşlar.Yeteneklerinizi geliştirin ve hayallerinize ulaşın adlı bir yazı yazmayı uygun gördüm bugün. Neden diye soracaksınız. Yani ben sorardım. Şimdi bu adam niye böyle şeyler yazmış ne ifade etmek istiyor diye sorardım. Heyecana kapılmayın hemen size harika tavsiyeler vereceğim.

Hepimiz gelecek için hayalleri ve umutları var. Hayatınızda keşkelere yer bırakmayın. Onun yerine Tecrübe oldu bak ! diyebilmelisiniz. Gezegendeki her bir kişiye verilen yetenek ve beceriler vardır.  Gerçi ben yeteneğimi tam olarak keşfetme sem de böyle bir gerçek var. Peki neden bu yeteneklerimizi geliştirmek yerine olduğumuz yerde sayıyoruz ?

Aslında, gerçeği söylemek gerekirse çoğu kişi yeteneğinden haberi bile yok ! Sadece keşfedeceği anı bekliyor. Benim içimde yanıp sönen bir programcı aşkı olsa da şuan daha yeni yeni kavrayabiliyorum bazı şeyleri. Oysa ki başta yeteneğimi keşfedip üzerine gitseydim şuanda daha iyi bir yerde olabilirdim.

ruyalarınızıgerceklestirin

Öncelikle kendinize hakim olmayı öğrenmelisiniz. Nerede duracağınızı bilmeli ve aynı zamanda nerede konuşacağınızı da. Yeteneğinizi geliştirmenin bir yolu da kitap okumaktır. Kitap okumak, insanı öyle diyarlara ve bilinmeyen yerlere götürür ki inanın kendiniz bile inanamazsınız.

Sevgi en büyük yeteneğimizdir !

Bu yeteneğimizi iyi yönde kullanırsak kişisel gelişimimiz için büyük bir rol oynayabiliriz. Hoş ne kadar sevgilimiz ve benzeri bir manita durumu olmasa da Mutlu sayılırım :). Mutlulukta insana ilham verir. İlhamda en büyük yetenek kaynağı olarak gösterilebilir. Biliyorum konuyu nereden nereye bağladım ama ne yapayım abi benim tarzım bu 🙂 . Herkes gibi olmayın ! Kendi yolunuzu çizin. Görüyorum adam bir blog açmış ismi kişisel ! Takip listeme ekleyeyim diyorum bakalım ne yazıyor. Adam 1-2 gün kendinden şeyler paylaşıyor ve benim de hoşuma gidiyor. Rss takip listeme ekliyorum. Ertesi gün birde ne göreyim. Kişisel blog da adam teknoloji ürünü haberi paylaşmış. Belki diyorum kendisi incelemiştir satın filan almıştır yani. Ama bakıyorum gerçekten düşündüğüm gibi haberi paylaşmış. Hatta kendide yazmamış ki abi direk teknoloji sitelerinin birinden alıntı yapmış. Şimdi bu adam içinde saklı olan yeteneğini çıkartabilir mi ? Bence hayır !

İlham kaynağınızı keşfedin !

Bazı insanların ilham kaynağı gerçekten çok ilginç olabiliyor. İlham kaynağı iguana olan insan tanıyorum mesela 🙂 . En son 250 TL’ye satıyordu kendisi . Artık bir kez daha tıraş olmaya gittiğimde bakacağım iguana orada duruyor mu 🙂 .

Yeteneğinizi geliştirmek sizin elinizde bunu unutmayın . Biliyorum yazının bütünlüğü biraz bozuk gözüküyor olabilir 🙂 . Ama sizde bizden birisiniz oluyor arada sırada böyle konudan konuya atladığım :). Yeteneklerinizi geliştirin her daim gidebileceğiniz kadar ileriye gidin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu sitenin sunucu alt yapısı Netiyi tarafından karşılanmaktadır. Kaçak bahis - Betkem - Gastecikiz