Bildiğiniz gibi günümüzde fotomontaj olsun, grafik tasarım olsun gerekse bazı filmlerin sahneleri olsun bir çok yerde kullanılan bir programdan bahsedeceğim.

 

Aslında bu programın bir sürü versiyonu var. Fakat Photoshopta versiyon 1 versiyon 2 diye adlandırılmaz. Csx diye adlandırılır. Mesela photoshop cs1 cs2 cs3 gibi. Şuan piyasada programın en son sürümü Photoshop cs6.

Photoshop bir çok yerde kullanılır diyoruz fakat ne özelliği var ki bir çok yerde kullanılıyor ?

 

Photoshop tam bir resim editleme canavarıdır. Çirkin bir insan yüzünü jennifer lopez yüzüne bile çevirebiliyorsunuz. Fakat sorun şu ki program muhteşem olduğu kadar da karmaşık. Öğrenmesi çok zor bir program. Kendi başınıza Photoshop programının tamamını öğrenmek oldukça güçtür.

 

Fakat gerek e-kitap satın alarak ,gerek gerçek hayatta bulabileceğiniz eğitim kursları sayesinde bu karmaşık bir o kadarda başarılı programı kullanmanız mümkün olabiliyor.

 

Size Photoshop programının bizce tek kötü yanından bahsedeceğim. Bu yanı ise : Çok başarılı bir program olmasına rağmen fiyat olarak çok büyük bir meblağ istiyor. Grafik tasarım işine tam anlamıyla giriş yapmak istiyorsanız, Photoshop Cs6 programını yani photoshopun son versiyonunun kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

Photoshop Cs6 indirerek hayallerinize dokunmayı sağlayabilirsiniz.

Son günlerde takip ettiğim bir kişi olan Rick Garcia adlı sanatçı harika bir tasarım çizmiş ki hayran kaldı herkes :).

Bu çizmiş olduğu photoshop’un arayüz değişimi idi.

İşte çizmiş olduğu şaheser :

photoshoplego