Web tasarım, aslına bilgi ve yetenek ile sınırlı kalmayıp azim ve istek ile de alakalıdır. Günümüzde 13 yaşında gençler tarafından da yapılıyor 65 yaşındaki bireyler tarafından da.

Öncelikle web siteleri arasında  kullanıcı dostu bir ortam sağlamak gerekir. Başta başarılı bir web sitesinin sırları arasında Web tasarım yer alıyor. Web tasarım etkili kullanıldığı taktirde siteniz için olumlu sonuç verecektir. Aslı önemli olan unsurlar neler diye sorarsanız size anlatalım;

Özgün ve Benzersiz İçerik

Sitenizi ziyaret eden ziyaretçinin aradığı özelliklerden birisi içeriğin anlaşılır derecede olması ve başka sitelerden [ç]alıntı olmamasıdır. Ziyaretçiler özellikle kolay bulunamayan içerikleri çok severler ve zevkle okurlar.

Açılış hızı

Sanırım en can sıkıcı unsur “Açılış hızı” olmalı. Ziyaretçi aradığı içeriğin sizin sitede olduğunu görünce bir an sevinecektir fakat daha sonra, sitenizin açılış hızının yavaş olduğunu fark edince belli bir süreden sonra beklemekten sıkılacaktır ve sitenize daha giriş yapamadan çıkacaktır.

Özgün Tasarım&Hakkımızda sayfası

Bir ziyaretçi için önemli özellikler arasında yer alan başka bir unsur olarak göze çarpmaktadır. Ziyaretçi başka sitelerde gördüğü tasarımdan başka bir tasarımı görüp etkilenebilir ve siteniz hafızasında yer edinebilir. Hakkımızda sayfasına gelecek olursak, sitenizin özgün bir tasarımı var diyelim ki ziyaretçinin 2. merak edeceği unsur hakkımızda sayfası’dır. Çünkü ziyaretçi sizin hakkınızda bilgi almak isteyecektir.

Genel olarak bakarsak yukarıda saydığımız 3 unsur Başarılı bir web sitesi sırlarını   gösteriyor.