Merhaba arkadaşlar, neredeyse tüm Galaxy’leri root ettik 🙂 ama eskiler kaldı, mesela Young’ı root etmeyi unuttuk, halbuki seriye başlarken Galaxy Y’den S6’ya kadar root edeceğim demiştim ve evet baya telefon root ettik sizle, bugünde, umarım son olmaz, ama root edecek pek telefon kalmadı gibi 🙂 , neyse bugünde Galaxy Young’ı rootlayacağız.  Evet, işlemler çok kolay ama dikkatli yapın ve bilmediğiniz kısımlara tıklamayın, telefonu kökten silersiniz. Evet işlemlere başlayalım.

Uyarı: Root cihazı garantiden çıkarır. Bu yaptığınız işlem yanlış yapıldığı taktirde telefona zarar verebilir, hatta telefonu öldürebilir, bu yüzden dikkatli olun ve takıldığınız yerleri bize sorun. Model ve sürüm numaranızdan da emin olun, yoksa sorun olabilir, sorumluluk size aittir. Bunları okuyun ve işleme başlarsanız, sorumluluk tamamen size aittir, bunu unutmayın. Sonra beni veya bu siteyi suçlamayın, zaten suçlama gibi bir hakkınız da olamaz.

Samsung_Galaxy_Y_S5360_run_Android_2.3.6

  • Buradan update.zip adlı dosyayı indiriyoruz. Telefonu kapatıyoruz ve ses açma + orta tuş + açma tuşuna basıyoruz.
  • From SD Card’a giriyoruz ve update.zip’i seçiyoruz, ayrıca eğer update.zip’i PC’ye indirdiyseniz, telefona atmayı unutmayın.
  • Ayrıca From Sd Card’a gelmek ve update.zip’i seçmek için ses açma ve ses kısma tuşları ile haraket ettirin. Sonra reboot system now diyin işlem tamamdır, hayırlı olsun!

Evet arkadaşlar, sözümü tuttum 🙂 Young’ın nasıl rootlandığını da anlattım 🙂 İşlemler gayet kolaydı, unrootu’da sonraki konuda paylaşırım.