Merhaba arkadaşlar, daha yeni Galaxy Young’a root attık, şimdi o rootu nasıl kaldıracağız ona bakalım, root atmak bildiğiniz üzere cihazı garantiden çıkarıyor ama bu unrottu atarsanız, cihazınız tekrar garanti kapsamına girer ve güvenle gidip cihazı bozulduğu zaman tamir ettirebilirsiniz, işlemler çok kolaydır, bilmediğiniz yere basmayın, cihaz ölebilir 😀 😀 😀 Hadi başlayalım.

Uyarı: Root cihazı garantiden çıkarır ama şimdi unroot yapacağız, garanti kapsamana geri girecek. Bu yaptığınız işlem yanlış yapıldığı taktirde telefona zarar verebilir, hatta telefonu öldürebilir, bu yüzden dikkatli olun ve takıldığınız yerleri bize sorun. Model ve sürüm numaranızdan da emin olun, yoksa sorun olabilir, sorumluluk size aittir. Bunları okuyun ve işleme başlarsanız, sorumluluk tamamen size aittir, bunu unutmayın. Sonra beni veya bu siteyi suçlamayın, zaten suçlama gibi bir hakkınız da olamaz.

Samsung_Galaxy_Y_S5360_run_Android_2.3.6

 

  • Buradan unroot.zip’i indirin ve telefona atın, sonra telefonu kapatın.
  • Ses açma + orta tuş + açma tuşuna basın ve recovery modda from sd card’a gelin ve oradan unroot,zip’e basın.
  • Recovery modda dokunmatik çalışmaz, haraket etmek için ses açma ve ses kısmaya basın, girmek için, orta tuşa basın.

Evet root önceki konumuzda paylaştık, Rootu yaptınız, beğenmediniz, buradan unrootu yapın keyfinize bakın, hadi size kolay gelsin arkadaşlar, rootu, unrootu güle güle kullanın.