Sunucu-ile-Sağlam-Bir-Veri-Bağlantısı-Kurulamıyor

Merhaba arkadaşlar. Android dünyası her geçen gün büyümekte ve gelişmekte. Tabii en büyük rakibi İOS işletim sistemi de öyle. Tabii yeni piyasaya çıkmış olan Windows Phone işletim sistemi de fena sayılmaz. Fakat nedense son zamanlarda insanlar hep Android işletim sistemli telefonlara ağırlık veriyor.Bu belki de Android telefonların daha fazla uygulama seçeneği sunmasından veyahut güvenliğe daha fazla önem vermesinden kaynaklanıyordur.

Aşağıdaki soruların çözümlerini sizlere ücretsiz olarak sunuyoruz ;

 

Android telefonda Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatası neden kaynaklanır?

Android telefonda Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatasının çözümü nedir?

Google Play Store Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor hatası nasıl çözülür?

Bende yakında Android bir telefon almayı düşünürken , iş yerinden özkan diye bir arkadaşım var aynı zamanda eski stajyerim olur kendisi. Android telefonunda bir sorun olduğunu söyledi. Bu Android telefon alacak birisi için her ne kadar kötü bir imaj sergilese de  Ben telefonu birde  bana ver birde ben bakayım dedim. Telefonu aldım eve geldim ve Google play’a girmek istediğimde “Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor” hatası aldım.  Daha sonra araştırmaya başladım. Çoğu kişi internette sadece laf olsun diye konu açmış veyahut fabrika ayarlarınızı sıfırlayın denmiş. Ben böyle bir şey önermiyorum. Çünkü sorun bu değil !

Sorun sizin Gmail hesabınızın telefon onaylı olmayışından kaynaklanıyor maalesef. Çünkü ben denedim ve bu yöntemle çözdüm. Direk telefonun internet tarayıcısını açın ve Gmail hesabınıza giriş yapın. Daha sonrasında hesabınızı telefon onaylı yapın.

 

Google hesabı nasıl telefon onaylı yapılır ?

googlenumaradogrulama

Bu sayfaya giderek ilgili yönergelere uymanız yeterli de artar bile Cool .

Onayladıktan daha sonra Google play mağazasına gidebilir ve istediğiniz gibi uygulama indirebilirsiniz.

Biliyorum bu makale biraz kısa oldu fakat internette ki o boş bilgilere 5 bastığını düşünüyorum Cool .

Bu makalemizde sizlere “Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyor” Hatasının çözümünü sunduk Cool . Bir sonraki makalemizde görüşmek üzre.

Sizin de bu kullanmış olduğumuz yöntem dışında bir yönteminiz var ise bizimle paylaşırsanız seviniriz Cool.

Sizlere bu makalemizde “Sunucu ile Sağlam Bir Veri Bağlantısı Kurulamıyo” hatasının çözümünü anlattık :). İşinize yaradıysa bir yorum bırakmanız bizi çok mutlu edecektik :). Eğer başka bir sorunuz varsa lütfen çekinmeden yorum bırakın ve size sorununuz ile alakalı en doğru cevabı yazı olarak yazalım :). Bu sayede aynı sorunu yaşayan insanlara da yardımcı olmuş oluruz :).