Merhaba arkadaşlar, daha yeni Turkcell T40 yazısını paylaştım, yazıda Turkcell T50’yi yakında paylaşırım dedim, kafam esti, şimdi paylaşıyorum 🙂 İşlemimizin oldukça kolay, aynı T40 gibi bunu da otomatik root edeceğiz ama sadece farklı bir dosyayla rootumuzu atacağız. Turkcell’in 4G uyumlu tek ve en iyi telefonu olan Turkcell T50 son zamanlarda oldukça popüler oldu, ekran büyüklüğü olsun, rami olsun gerçekten harika bir telefon. Telefonu bilgisayara bağlayacağınız için şimdiden Turkcell T50 sürücüsünü bilgisayarınıza indirin ve kurun eğer kurmaz iseniz bilgisayar telefonunuzu okumaz ve bizde root’u atamayız. Bu yüzdne bunu şimdi kurun, sorun yaşamayalım. Evet, işlemlere başlayalım.

t50

  • Önce buradan gerekli root dosyalarını bilgisayarınıza inidirn ve içindekileri masaüstüne bir klasöre atın.
  • Sonra telefondan USB modunu açın.

-USB Hata Ayıklama Nasıl Açılır?

Ayarlar > Hakkında > Yapım numarasına 7 kez basın.

Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri > USB Hata ayıklamayı aktifleştirin.
  • Telefonu USB ile PC’ye bağlayın, internetiniz varsa ki kesin vardır driver’lar kendini kendine inip kurulacaktır, eğer yok ise dosyanın içinde driver’lar var, oradan kurulumu yaparsınız.
  • Masaüstüne attığımız dosyaların içinde root.bat var bunu yönetici olarak başlatın, işlemler kendi kendine başlayacaktır ve en sonunda bir tuşa basın yazısı gelecek, her hangi bir tuşa basın. İşlem tamamdır, telefon kendine kendine başlayacaktır, telefonun içinde her hangi bir root programı görürseniz, işlem başarılı olmuştur.
  • Eğer rootu doğrulamak istiyorsanız Google Play’den root checker’ı indirin ve doğrulayın.
  • Hayırlı Olsun!

Unroot işlemini yakında paylaşırım!