Iş türünüz ne türe sahip olursa olsun, ürün ve hizmetlerinizi pazarlamak için yollar bulmak ve kazanç sağlamak her şeyden önemlidir. Nakit akışı sorunları pazarlama zorluyor ise başka yöntemlere başvurma zamanınızın geldiğini anlamış olmalısınız.

İnternet oldukça etkili olabilir bizler için tabi yararlı bir şekilde kullanabilirsek. Birçok uygun pazarlama stratejileri sunuyor İnternet bizlere. Konuk mesaj yazma yolu ile ücretsiz abone sayısını artırmak gibi. Bloglara girersiniz çok güzel cevaplar verirsiniz veyahut cevabı verilemeyen soruların cevabını verirsiniz. Yeni hedef kitlelerin içine dalın. Yeni bağlantıları yapın ve hızlı bir şekilde Sosyal ağda büyümeye başlayın. Anahtar kelimelerinizi seçin ve doğru kelimeler için çalışmaya başlayın.

Konuk ileti yazarak size diğer blogcular ve okuyucular takip etmeye başlar. Bu takip etme olayı ilginç paylaşımlarınız ve ilginç yorumlarınız ile süsleyebilir devamını sağlayabilirsiniz.

Bir Not: Konuk yazarlık yaparken başka bloglarda her zaman en iyi içerik yayınlamak. Hatalarımız genellikle sadece kendi blogumuz da en iyi içeriği yayınlamak. Bu kıtlık tahrik kesinlikle trafik bina potansiyeli baltalamaya olacaktır. Misafir yazarlık yaptığınız bloglara da iyi içerik girerek kendinizi takip ettirme olanağınızı arttırsınız :).

Nasıl konuk eposta ile web sitenize ücretsiz trafik sürebilirim?

İlgili Bloglar seç

Sadece niş alakalı bloglar yayınlayın. Blog araştırma için zaman ayırın. Orada ne konuları ele alıyorsun? Hangi kitle hangi konu hakkında neler yapıyor ? Sadece belirli konular üstünde mi duruyorlar ? Başarısızlıklar körü körüne işlerini kabul eden ve kötü yazılar yayınlayan bloglardan uzak durun.

Blogunuza ücretsiz, hedefli trafik çekmek istiyorsunuz öyle değil mi ?

Yorumlar yanıt

Bir takipçiyi en sinir eden şey cevap verilmeyen yorumlar topluluğudur. Sorusunu sorar ama üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen yanıt yok. İşte bu blogu takip etmeyi bırakır.

Mümkün olduğunca çok sayıda yorum olarak cevap verin. Tüm isteklerine cevap, mesajınızı cevap vermek için değil gerçekten sorunu çözmek için verin.

Cevap için zaman belirli bir miktar koyun. Kendinizi değerli zaman kazanmak için, yanıt vermek

BackOffice oturum açın.

Uyumayın yorumlara bakın ve doğru çözümleri üretin. Bulamadıysanız başka bloglardan araştırın. Cevabını bulun ve kendi blogunuz da cevabını verin. Takipçiniz olarak kalmaya devam etsin başka bloglara gitmesin.

Makul olun. Eğer başarılı bir blog görünümü çizerseniz, yorumlarınızın artmış olduğunu göreceksiniz. Tek bir konuk sonrası 30, 50 veya 100 yorum, ya da daha fazla, alabilirsiniz. Senin işin bu, siz okuyucunun sorularını cevaplamak için günde en az 1-2 saatinizi ayırmalısınız. Çok az yorum geliyor diyorsanız, zamanla artacağını bilmelisiniz. Özgün yazmaktan kesinlikle kaçınmayın. Özgün ve ilgi çekici yazılar yazın.